9 marca 2010

Mam SCWCD

W zeszły piątek zdobyłem nowe trofeum - certyfikat SCWCD, EE 5. Kolekcja rośnie. Wynik egzaminu bardzo dobry, aż 94 %. Trochę nawet ponad to czego bym się spodziewał.

Jakie wrażenia? W sumie było dosyć podobnie jak na egzaminie do SCJP. Uprzedzając pytania - uczyłem się z książki "Head First Servlets & JSP". Dodatkowo przerobiłem testy z pakietu WGS-PREX-J083C od SUNa. Testy kupiłem w promocji - pisał o niej Jacek w artykule "Pakiety certyfikacyjne od Suna za 600 PLN (...)" - razem z Voucherem w pakiecie za 600 zł. BTW - dzięki Jacek. Nie dość że dzięki tobie miałem dostęp do dobrych testów przygotowujących to jeszcze zaoszczędziłem 150 zł na Voucherze. Kolejny dowód na to, że warto czytać blogi o Javie :)

Poniżej raport z egzaminu. Co trochę mnie zaskoczyło błędy popełniłem w częściach z których czuję się dosyć mocny - może to właśnie ta pewność siebie mnie zgubiła? Może troszkę za mało się zastanawiałem nad odpowiedziami?


13 komentarzy:

Łukasz "Smok" Rybka pisze...

Gratulacje! Jaki kolejny krok na ścieżce egzaminacyjnej planujesz?

Mariusz Lipiński pisze...

Chyba zrobię sobie małą przerwę. Przynajmniej w certyfikacjach IT. Myślę o certyfikacji ale... z j. angielskiego, a konkretnie CAE (Certificate in Advanced English), więc nie będzie łatwo.

Zechcę też "zainwestować" nieco czasu i trudu w rozwój portalu naukaJavy.pl.

A jeśli już miałbym się pokusić o kolejne certyfikacje IT to pewnie byłby to SCEA (może SCDJWS). A może jakaś certyfikacja z softu TIBCO... Mam z tymże softem dużo do czynienia zawodowo.

Rafcik pisze...

Gratuluje, jedni ciężko pracują a inni leniuchują

Unknown pisze...

Gratulacje! Cieszę się tym bardziej, że mogłem pomóc i miałem w Twoim sukcesie swoje miejsce, swoje 5 minut! Jak Ty podejdziesz do CAE, to ja zabieram się za CPE ;-) Daj znać z półrocznym wyprzedzeniem, abym mógł się solidnie przygotować :)

Tom pisze...

Szacunek i gratulacje dla Szanownego Pana :-)

Mariusz Lipiński pisze...

A dlaczego Jacek dopiero jak ja podejdę? Może ty pierwszy? Właśnie po to żeby mnie zmobilizować :) No i gratuluję wyśmienitej znajomości angielskiego. CPE to zdaje się powyżej umiejętności przeciętnego angola.

Unknown pisze...

Do czerwca będę zarobiony po pachy i będę mobilizował innych, więc szukam mobilizacji dla siebie :)

Artur pisze...

Gratuluję!

A tak przy okazji: w jaki sposób uzyskałeś zgodę Suna/Oracle'a na umieszczenie logo certyfikacji na blogu? Też chciałbym coś takiego zrobić, a po przeczytaniu 'warunków wykorzystania' doszedłem do wniosku, że się nie da...

Mariusz Lipiński pisze...

Nic nie wiem o 'warunkach wykorzystania'. Nie widzę nic złego w tym, że wkleiłem to logo u siebie na blogu. Bez przesady. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem popadania w paranoję na punkcie różnego rodzaju 'praw' i w tą paranoję nie popadam.

Artur pisze...

No cóż, byłem po prostu ciekaw. Owe 'warunki wykorzystania' to licencja, którą zaakceptowałeś przy ściąganiu logotypów.

Mariusz Lipiński pisze...

Nie ściągałem logotypów i nie akceptowałem tej licencji. Logo mam z googla :)

Artur pisze...

OK, rozumiem :)

Anonimowy pisze...

Gratulacje!