1 marca 2010

Portal naukaJavy.pl

Nadszedł już czas ujawnić moje nowe przedsięwzięcie. Jacek Laskowski ujawnił swoje plany stworzenia nowego serwisu ad. Javy i społeczności wokół niej skupionej już na etapie domeny internetowej (no, może ma więcej tylko trzyma to w szafie a nie w sieci) czym zachęcił mnie nieco do ujawnienia się troszkę wcześniej niż inicjalnie planowałem. No więc... jakiś czas temu zacząłem budowę serwisu przeznaczonego dla osób które chcą rozpocząć naukę Javy. Treści jeszcze nie ma wiele, ale już widać mniej więcej jak to ma wyglądać. Zapraszam do oględzin - www.naukaJavy.pl!

10 komentarzy:

Unknown pisze...

Super, będę czekał na rozwój serwisu z niecierpliowścią, liczę szczególnie na ciekawe praktyczne przykłady (programy)

Anonimowy pisze...

Jeśli można coś zaproponować:

Lista z bardzo dużą ilością maleńkich "trywialnych" zadanek. Sądzę, że to by się bardzo przydało zwłaszcza przy nauce do certyfikatu.

Bo typowe zadanka edukacyjne już tam coś mają robić konkretnego. I dobrze bo taka ich rola. Natomiast przy okazji nauki do SCJPa (a przynajmniej ja tak mam) czyta się coś, stwierdza się ależ to jest oczywiste i leci się dalej. Chodzi mi o takie zadanka wymuszające w pewnym sensie przełamanie "niechęci/lenia" do kodowania i sprawdzenia właściwie wszystkiego co się czyta.

Wiadomo, że nauka bez kodowania jest nie tylko bez sensu ale i nie możliwa. Ale takie własne programiki w czasie nauki skupiają się zazwyczaj na sprawach które wydają się nam ze ich nie umiemy. A w praniu wychodzi ...

Zostawiam mój pomysł pod rozwagę.

Anonimowy pisze...

Zgadzam się z poprzednikiem w kwestii umieszczania małych programików. Idealnym przykładem porównującym metodykę uczenia Javy jest są przykłady w książkach w "Thinking in Java" i "Java: Podstawy". W tej pierwszej książce przykłady są długaśne i nie do przebrnięcia. Wyrabiają umiejętność czytania kodu, ale na etapie nauki podstaw są długie.

Tomasz Dziurko pisze...

Fajna inicjatywa. Robi się coraz tłoczniej na polskiej scenie javowej. Jest Java Developers Network, java.pl, Developers World, Twoja NaukaJavy.pl, zapowiadana strona Jacka WszystkoJawne.pl.
Ale to dobrze, bo im więcej serwisów tym każdy będzie musiał się bardziej starać, żeby zainteresować czymś, czego nie mają inni. A to dla nas programistów Java dobra wiadomość :)

Koziołek pisze...

Mariusz, wszystko bangla, ale rejestracja kont nie chce mi śmigać. Nie może wysłać maila. :) Ale pomysł fajny.

Unknown pisze...

Jeszcze nie byłem, ale obiecuję...napsuć :) Powodzenia! U mnie na razie posucha i głowa pełna pomysłów. Na razie pomysły/zamiary nie przekładają się na czyny, więc tym bardziej cieszę się, że Ty wystartowałeś. Będzie kogo gonić :P

Mariusz Lipiński pisze...

Nie dało się zarejestrować? Rozumiem, że pojawił się komunikat błędu że nie można wysłać maila? Ach ten soft... Niby testowałem, niby działa, niby nawet trzem osobom udało się zarejestrować.

A można prosić jakieś info dalsze? Z jakiej przeglądarki? BTW. Dzięki za pomoc!

No i oczywiście zachęcam do "psucia". Jak już się komuś uda to bardzo proszę o zrzut ekranu i podanie w jakiej przeglądarce się wywala :)

Pozdrawiam i mam nadzieję że uda mi się z waszą pomocą doprowadzić "dzieło" do zadowalającego poziomu.

Dodam jeszcze że koncepcja portalu jest inna niż np. java.pl czy dworld.pl. Z założenia nie jest to miejsce gdzie będą publikowane jakieś bieżące informacje. Ma to być taki zbiór tutoriali - portal który pomoże zupełnie początkującym wkroczyć w świat Javy. Moim zdaniem jest to propozycja unikalna i portal nie ma na celu konkurować z jakimkolwiek z istniejących portali (polskojęzycznych). No ale to już wy ocenicie na ile jest to unikalne i wartościowe :)

Koziołek pisze...

FF 3.6 Windows XP SP3. Coś się poważniej spieprzyło. Nie mam aktywowanego konta, ale udało mi się odzyskać login za pomocą maila. Jednocześnie nie odzyskałem hasła, bo system mówi, że nie ma konta z moim mailem w serwisie.

Koziołek pisze...

A i jeszcze jedno. Czy możesz uaktywnić moje konto z palca? W bazie, bo nie dostałem maila. (tu mina ala kot w butach)

Mariusz Lipiński pisze...

koziołek - odpisałem na priva. Konto aktywowane.