6 lipca 2009

Opublikowałem rozdział "Kompilator oraz Maszyna Wirtualna"

Opublikowałem rozdział "Kompilator oraz Maszyna Wirtualna". Co prawda pisanie zakończyłem już jakoś w środę a opublikowałem de-facto w piątek, ale dopiero dziś znalazłem chwilę by podzielić się z wami tą radosną nowiną:) Wszystkich zainteresowanych moją książką do SCJP zapraszam ponownie na portal getSCJP.pl.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam
ksiazka bardzo mi sie podoba. Czytam sobie kolejne rozdzialy, wydaje mi sie ze przeczytanie Twoje dzieła + rozwiązanie odpowiedniej ilości testów, jest w duzej mierze rownoznaczne z zdaniem SCJP.

Ja mam takie pytanko: Na jakim poziomie sa u was testy wstępne z JAVY. Obecnie poszukuje pracy wiem ze baardzo czesto test na rozmowie kwalifikacyjnej nie ma nic wspolnego z poźniejsza praca.
Jak by ktos mogł podzielić sie jakimis przykladowymi to bylbym wdzieczny.

Mariusz Lipiński pisze...

Tylko na jednej z pośród kilku rozmów kwalifikacyjnych na których zdarzyło mi się w życiu być zostałem poproszony o rozwiązanie testów. Były to dwa testy ale co ważne - były one dodatkiem do rozmów kwalifikacyjnych (a takowe odbyłem 2 czy 3 w niniejszej firmie) a nie ich substytutem. Jeden z nich w dużej mierze przypominał test na SCJP, drugi był testem predyspozycji analitycznych i przypominał popularny test zwany testem na inteligencję. Nie wiem co prawda co by było gdybym na tych testach wypadł słabo, mam jednak wrażenie, że najważniejsza jest rozmowa i to jak zaprezentujemy się jako człowiek. Świadczy o tym choćby to że wykonywanie testów w procesie rekrutacji nie jest powszechną praktyką.