27 stycznia 2010

Komisja Europejska akceptuje przejęcie SUNa

Oracle otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie SUNa. Swojego TAK nie wypowiedziały jeszcze Chiny i Rosja, ale sprawa wydaje się być przesądzona. Co to oznacza dla przyszłości Javy? W swoim FAQ na temat przejęcia SUNa Oracle obiecuje, że będzie tylko lepiej:

"Oracle plans to accelerate investment in the Java platform for the benefit of customers and the Java community. (...) Oracle plans to not only broaden and accelerate its own investment in the Java platform, but also plans to increase the commitment to the community that helps make Java an ubiquitous, innovative platform unified around open standards."

Dziś, tj. 27 stycznia 2010, w godzinach 9:00 – 14:00 czasu tamtejszego (18:00 - 23:00 czasu polskiego) odbędzie się w siedzibie Oracle konferencja prasowa na temat strategii "Oracle + SUN". Ja raczej poczekam do dnia następnego żeby przeczytać jakiś skrót, ale jeśli ktoś nie może się doczekać (tudzież chce z innych względów posłuchać), to może - wydarzenie można oglądać w formie webcasta.

1 komentarz:

Mariusz Lipiński pisze...

Są już materiały z konferencji - http://www.oracle.com/us/sun/044498.html. O Javie mówią w prezentacji "Thomas Kurian: Software Strategy" - http://www.oracle.com/ocom/groups/public/@ocom/documents/webcontent/044523.pdf.

Wygląda na to, że Java ma się dobrze. Co mi się rzuciło w oczy, to obecność terminu JavaFX obok dobrze znanych terminów Java SE i Java EE. Czyżby JavaFX miała zdobyć świat? Czyżby miała to być technologia przyszłości?