4 listopada 2009

Drukowana wersja mojej książki do SCJP

Właśnie odebrałem z drukarni egzemplarz próbny drugiego wydania mojej książki "Przygotowanie do certyfikacji SCJP 6"! Wyszło całkiem dobrze i tym samym ruszam z drukiem - nakład ma być gotowy na najbliższy poniedziałek. Poniżej "rozkładówka" okładki.Zdecydowałem się na wydruk 150 szt. Przy druku offsetowym cena per egzemplarz drastycznie spada wraz ze zwiększaniem nakładu więc zdecydowałem się na zwiększenie planowanej pierwotnie liczby. 24 sztuki pójdą do bibliotek w ramach egzemplarza obowiązkowego, kilka sztuk rozdam, kilka zostawię dla siebie, więc do sprzedaży zostanie pewnie jakieś 110 sztuk. Koszt druku zwróci mi się jeśli sprzedam mniej więcej połowę z tego. Jestem dobrej myśli:)

Wydanie drugie różni się w stosunku do pierwszego - dostępnego nieodpłatnie w postaci plików PDF - kilkoma rzeczami. Przede wszystkim książka została zaktualizowana tak by odpowiadać najnowszej wersji egzaminu na SCJP 6. Poprawiono także wszystkie błędy wskazane przez czytelników, w tym błędy ortograficzne oraz błędy składu.

Przy okazji - to bardzo miłe uczucie, trzymać w rękach książkę własnego autorstwa. Jeszcze milej będzie sprzedać choć kilkadziesiąt egzemplarzy i wiedzieć, że jest ona użyteczna.

6 komentarzy:

Jacek pisze...

Gratulacje!!!! Musiało Cie to kosztować wiele pracy. Mam nadzieje że zwróci Ci się to z nawiązką :)

mariusz pisze...

Jaki jest format tej książki?
cena jak na okładce 54zł?

Mariusz Lipiński pisze...

Format B5, oprawa miękka ze skrzydełkami, klejona. 210 stron. Cena 54 zł. Sprzedaż ruszy jak tylko odbiorę nakład z drukarni, tj. mam nadzieję w najbliższy poniedziałek. Sprzedaż naturalnie poprzez stronę getSCJP.pl, wysyłkowa. Można także umówić się na odbiór osobisty (w Warszawie), choć na stronie nie będzie raczej takiej opcji. No ale od czego są maile. Mój mail znany, a jeśli nie to zapraszam na stronę getSCJP.pl.

Tom pisze...

Gratulacje!

Kamil Wójcik pisze...

Śledziłem od początku wątek poświęcony egzaminowi SCJP na Twoim blogu i wierze, że książka będzie dobrą alternatywą dla K&B SCJP 6 :)
Pozdrawiam!

Marcin Ziemek pisze...

Gratulacje!