6 kwietnia 2009

Moja prezentacja o GIu na JAVArsovii 2009

Kolejna edycja JAVArsovii - JAVArsovia 2009 - już wkrótce; wszystko wskazuje na to, że 4-tego lipca. Trwają poszukiwania sponsorów, patronów medialnych i... prelegentów. Chcesz wystąpić na konferencji? Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres c4p@javarsovia.pl i poczekać chwile na akceptacje tematu. No, chyba że temat się nie spodoba i akceptacji nie będzie:) Chętnych na pewno nie zabraknie, więc pewnie trzeba się z tym liczyć. Ja w każdym razie się zgłaszam - właśnie wysłałem swoje zgłoszenie z tematem "TIBCO GI – Interfejs użytkownika dla architektury SOA". Oto jego treść:

TIBCO General Interface to projekt open-source, na licencji BSD, dostarczający bibliotek i narzędzi do implementacji aplikacji klasy RIA. GI to z jednej strony biblioteka klas JavaScript umożliwiająca stworzenie profesjonalnej aplikacji typu AJAX bez konieczności użycia serwera aplikacyjnego czy nawet kontenera serwletów; a z drugiej strony zaawansowane, dedykowane środowisko programistyczne - TIBCO General Interface Builder. Oferta bez precedensu. GI jest rozwiązaniem wszechstronnym i elastycznym, ale ze względu na zaawansowane wsparcie dla wywołań usług sieciowych szczególnie predysponowane do zaistnienia w architekturach typu SOA.

Prezentacja ma na celu zainspirować do bliższego przyjrzenia się rozwiązaniu TIBCO. GIa i prezentację o nim dedykuje i polecam zwłaszcza tym, dla których interfejs użytkownika nie jest pępkiem świata; dla pragmatyków, którzy wiedzą że najważniejsze jest nie widoczne dla oczu, ale że zarazem przeważnie właśnie to co widać decyduje o efekcie końcowym i ostatecznej ocenie naszej pracy.

Prezentację poprowadzi Mariusz Lipiński – Inżynier Oprogramowania, pasjonat technologii, IT i Javy w szczególności. Magister Informatyki, absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG), współorganizator konferencji JAVArsovia 2008. Mariusz zatrudniony jest obecnie jako Architekt SOA w jednej z największych polskich spółek. Swoje przemyślenia o tematyce IT publikuje na blogu pod adresem www.mariuszlipinski.pl.

Brak komentarzy: