6 marca 2009

Mam SCJP 6

Zebrałem się w sobie i poszedłem na egzamin. Co prawda uczyłem się pod kątem SCJP 5, ale stwierdziłem że... no cóż, SCJP 6 będzie lepiej wyglądało "w papierach" a różnice są nie wielkie więc nie powinno być problemów. Powiem szczerze, że nie przypominam sobie żeby jakiekolwiek z pytań które miałem na egzaminie odwoływało się do nowinek Javy 6. W sumie czuje się trochę zaskoczony tym egzaminem. Zaskoczony jestem w tym sensie, że raptem tylko 3-ech czy 4-ech odpowiedzi udzieliłem opierając się w dużej mierze na wyczuciu, zamiast li tylko na wiedzy, tymczasem jak się okazało popełniłem aż 9 błędów (na 72 pytania). Potwierdza to jedno - egzamin jest podchwytliwy i łatwo jest przeoczyć zmyłki i triki autorów egzaminu. Suma summarum zdałem uzyskując 87% punktów.9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Gratuluję!

Anonimowy pisze...

Gratulacje :)

Jacek pisze...

No udał się! Gratulacje!!! Myślałem że w końcu to zostawisz ;) ..a pamiętam te rozmowy i plany na "spokojny wrzesień" :P

Pozdro,
Jacek

Leszek Gruchała pisze...

Gratulacje!

Krzysiek pisze...

Gratuluje!
Jak długo się przygotowywałeś do egzaminu?

Mariusz Lipiński pisze...

Zdecydowanie za długo:)

Anonimowy pisze...

Gratuluje i czekam na nowe wpisy na blogu.

~des

Anonimowy pisze...

Gratuluję! Też chcę zdać egzamin, na początku sierpnia. Mam wątpliwości odnośnie procedury kupna vouchera. Ile on kosztuje? Spotkałem się z cenami: 300$, 750zł, 40$ (SAI). Czy możliwość zniżki SAI jest dostępna w PL ?
Ile autor bloga zapłacił za egzamin ?:)

Mariusz Lipiński pisze...

750 zł

https://www.suntrainingcatalogue.com/eduserv/client/loadCourse.do?coId=pl_PL_CX-310-065&coCourseCode=CX-310-065&l=pl_PL